Na vrcholku stromu: IS-7

Tankisté!

Toto vydání Na vrcholku stromu mnohým z Vás něco připomene! Před více než rokem jsme uvedli stejný tank ve speciálu „Velcí a těžcí“, který bychom mohli označit za předka speciálu „Na vrcholku stromu“. I přes mnoho podobností mezi těmito speciály nás velká oblíbenost tanku IS-7 přesvědčila, abychom se na něj znovu zaměřili!

Jděte po linii výzkumu k IS-7 a využijte slevy a zvýšený příjem kreditů:

 

30% sleva na nákup a o 30% větší příjem kreditů u těchto sovětských vozidel:

10. IS-7
9.  IS-8
8.  IS-3

 

Využijte tuto příležitost a přivydělejte si s těmito stroji kredity navíc, nebo je získejte za 70% běžné ceny!

Tyto bonusy budou dostupné od 1. června, 07:10 do 15. června, 07:00 SELČ (GMT +2)..

 

IS-7

“Víš co je slabé, mrňavé a brzy rozstřílené napadrť?“ TVŮJ TANK!”

 

Seznámení s vozidlem

Jak jsme zmínili hned na začátku, IS-7 je z dobrého důvodu jedním z nejoblíbenějších těžkých tanků 10. úrovně. Je dobře vyvážený, má slušný, zkosený pancíř, a to jak na trupu tak na věži. Dělo má vysoké poškození a tank je na svou třídu překvapivě rychlý. Díky tomu má na bojišti značnou výdrž. Také Vám odpustí kdejakou chybu a má potenciál sehrát významnou roli v klíčových okamžicích bitvy.

Není to ale bezchybné vozidlo. Nejvýraznějším nedostatkem je poměrně špatná pohyblivost a rychlost otáčení. I když má IS-7 vysokou maximální rychlost, má potíže jí dosáhnout, zejména na měkkém povrchu. Dále, vysoké poškození jeho děla je vyváženo relativně malou rychlostí střelby a dlouhým časem zaměřování. To vše znamená, že zasáhnout malé a obratné cíle může být docela problém. A nakonec, sice má spolehlivý pancíř, jenže výdrž vozidla je na poměry těžkého tanku této úrovně dost nízká.

Při hraní s IS-7 musíte mít na paměti vše, co jsme zmínili a podle toho přizpůsobit svou taktiku. Dobré pancéřování a vysoké poškození jednotlivými ranami z Vás dělá tank vhodný do první útočné vlny, nebo naopak první obranné vlny. Pří útocích na nepřátelské řady se soustřeďte hlavně na pomalé nebo nehybné cíle. Obratní průzkumnící a dokonce mnohé střední tanky Vám dokáží uhýbat a účinně tak uniknout před Vaší palbou. Proto byste se měli vyhýbat střetnutí s nimi, pokud tedy máte na výběr. Někdy se však budete muset před nimi bránit nebo se Vám naskytne jistá rána - třeba když budou zablokováni nebo budou mít vyřazené pásy. Vždy ale mějte na paměti svůj hlavní úkol - jako vozidlo prvního útočného sledu musíte být vpředu a útočit na hlavní síly protivníka. Držte se Vaší útočné skupiny, pohybujte se jako jednotka a plynule tlačte frontu k nepřátelské základně.

Tanková rada: Povšimněte si, že přední pancíř tohoto tanku má podivný tvar připomínající zobák. Ten dramaticky zvyšuje účinnost Vašeho pancíře, pokud k nepříteli stojíte čelem. Zároveň ale činí téměř nemožným oblíbený manévr naúhlování pancíře. Když se ocitnete v souboji, vždy se snažte být nepříteli tváří v tvář, protože natáčení / úhlování pancíře ve většině případů zcela anuluje výhodu „zobáku“. 

 

Abyste na bojišti dosáhli nejvyššího možného výkonu, doporučujeme instalaci tohoto vybavení:

Title: Na vrcholku stromu: IS-7 krátký popis: Zkontrolujte nejnovější vydání tohoto speciálu! Tentokrát jsou na řadě sovětské těžké tanky

Vylepšená ventilace 3. třídy Hydraulický nabiják pro děla velkých ráží Vertikální stabilizátor Mk 2

 

 

Dále, pro Vaši posádku doporučujeme tyto schopnosti a specializace:: :
Velitel
Střelec
Řidič
1. nabíječ
2. nabíječ

Jako vždy, prosíme, považujte tento výběr vybavení a schopností posádky jen za doporučení. Nebojte se sami experimentovat a najděte, co funguje nejlépe pro Vás.

Historie

Roku 1944 byl v Kirovské továrně č. 100 zahájen vývoj nového sovětského těžkého tanku. Vývoj měl dva cíle. Na základě předchozích zkušeností s vývojem a využitím těžkých tanků bylo prvním cílem vytvořit takový stroj, který by neměl potíže s pohyblivostí a spolehlivostí. Druhým cílem bylo, aby nový tank byl natolik pokročilý, že se na bojišti bude moci střetnout s tanky Tiger II a dalšími moderními typy.

Aby bylo vyvinuto co nejvíce pokročilých technologií, probíhal zároveň vývoj několika návrhů, které byly označeny:  Objekt 257, 258 a 259.

Tyto projekty se brzy sjednotily pod názvem „Objekt 260“.

Projekt zažil spoustu neklidu ale nakonec v polovině roku 1948 byly vyrobeny první předsériové kusy. I díky upravenému námořnímu 130mm dělu a vylepšenému pancíři dosáhnul IS-7 při testech dobrých výsledků. Jedinou vytýkanou chybou byla vysoká hmotnost. Tato skutečnost nakonec vedla k rozhodnutí sovětského velení zrušit jeho výrobu. Tank byl shledán příliš těžkým pro užití v sovětském terénu a příliš těžkým pro sovětskou infrastrukturu.

 

Tankisté, vpřed!

Close