Uwaga!
Wiadomość, którą oglądasz ma format starej strony. W niektórych przeglądarkach mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem.

Zamknij

Finaliści Gold Series: GGWP

Drużyna GGWP w tym sezonie bez wysiłku przebiła się na szczyt Gold Series, wygrywając mecz za meczem i zostawiając za sobą dymiące wraki rywali. W turnieju online zajęli drugie miejsce, przegrywając z Virtus.PRO jedynie kilkoma punktami. Potęgę GGWP odczuli również gracze spoza Europy, ponieważ ekipa zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju MCG (artykuł w jęz. angielskim)! 

Poprosiliśmy drużynę o kilka słów na temat ich wrażeń z sezonu oraz oczekiwań względem finałów.

Ten sezon przyniósł ze sobą wiele usprawnień. Przede wszystkim wprowadzono nowy format 7/54, który jest znacznie dynamiczniejszy, konkurencyjny i daje więcej przyjemności z gry.
Musimy wspomnieć także o większym zainteresowaniu mediów rozgrywkami oraz rosnącej liczbie wydarzeń esportowych dotyczących World of Tanks. Zyskaliśmy solidne podwaliny do dalszego rozwoju sportowych rozgrywek w World of Tanks i mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości przyciągniemy jeszcze więcej widzów.
Jeśli zaś chodzi o naszą drużynę, mimo przegapienia jednego sezonu udało się nam powrócić w niezłym stylu. Mieliśmy słaby początek, chociaż na turnieju testowym zorganizowanym przed rozpoczęciem sezonu uzyskaliśmy dobry wynik – zajęliśmy 2. miejsce. Zwycięstwo w rundzie kwalifikacyjnej MCG również było dla nas dużym sukcesem. Wtedy zyskaliśmy pewność siebie, dzięki której udało się nam zapewnić sobie ogromną przewagę w pozostałych meczach – wiele z nich zakończyło się wynikiem 5:0. Fani World of Tanks od razu zauważyli, że jesteśmy silną drużyną i od samego początku stawiali przede wszystkim na nas. Uważam, że zasłużyliśmy na to zaufanie. Przez wiele sezonów ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć ten efekt.
Doceniamy działania Wargaming oraz ESL i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają naszą drużynę, głosowali na nas i oglądali nasze mecze, bądź po prostu oklaskują nas podczas spotkania w bitwie losowej.
Ten sezon to dla nas doskonała okazja, a my ciężko pracujemy, aby pokazać się z jak najlepszej strony podczas finałów offline. Nie przegapcie ich – zapowiada się niesamowita walka.

- _Ronnie_, kapitan drużyny

 

Ponieważ GGWP zakończyli turniej offline na 2. miejscu, automatycznie przechodzą do drugiego dnia finałów 5. sezonu. Możecie im kibicować na naszym kanale WGLEU w serwisie Twitch.tv. Oglądajcie pierwszy dzień finałów, aby zobaczyć, z kim będą walczyć! Czy GGWP dotrą na sam szczyt i zdobędą tytuł mistrzowski?

 

Do zobaczenia w Sofii!

Zamknij