Upozornění!
Položka novinek, kterou si prohlížíte, je ve starém formátu webové stránky. V některých verzích prohlížečů se mohou vyskytnout problémy s jejím zobrazením.

Zavřít

Rozhovor s týmem Virtus.PRO

Pokud rádi sázíte, tým Virtus.PRO je v tomto finále jednou z největších tutovek. Tým dominoval celé sezóně, když ztratil pouze několik málo zápasů a jednou remizoval. Ani jednomu dalšímu týmu se nad ním nepodařilo nějak drtivě vyhrát, což je samo o sobě úspěchem.

Tým je v evropské Wargaming.net League od první sezóny a již od té doby se pořád drží na špici. V první sezóně byl druhý a ve druhé sezóně dokonce první. Má však za sebou ještě mnoho jiných úspěchů. Bezpochyby se jedná o jeden z nejlepších týmů Wargaming.net League!

O týmu Virtus.pro toho lze říct hodně, ale jedním z největších omylů je, že je to plně ruský tým. Týmový manažer, Sergey „Diver233“ Pisotsky, pochází z Izraele a týmový kapitán, Andrei „koreetz“ Casparov, stejně tak jako jeden z hráčů, Victor „TheBishop“ Novoshatski, jsou Moldavané.

Tým má na soupisce celkem jedenáct hráčů, včetně výše uvedeného kapitána a manažera. Hráči týmu jsou:

 

 • Ivan Fefelov
 • Maksim Sinichkin
 • Aleksander Sivkov
 • Osipenko Sergey
 • Dimitriy Salomatin
 • Dimitriy Kosatkin
 • Alexander Gurtovoy
 • Victor Novohatski
 • Ivan Fokin
 • Andrei Casparov
 • Sergey Pisotsky                 

 


 

Zde vám přinášíme rozhovor s manažerem týmu, Sergeyem Pisotskym:

 

Můžeš nám něco prozradit o svém týmu? Kdy a kde byl založen? Kde jsi našel hráče, kteří se k týmu připojili?

O našem týmu toho lze říct hodně. Pokud si mám vybrat něco relativně krátkého, ale důležitého, tak vám prozradím jednu horkou novinku o našich nových sponzorech. Je asi zřejmé, že noví sponzoři pro týmy a organizace jsou velmi důležitou věcí. Pro hráče to znamená lepší plat a stabilitu, zatímco pro společnost je to zase znamení, že jde správným směrem. Takže tímto bych rád přivítal APC, Melbet.com a další dva (!) nové sponzory, jejichž jména zatím ale nemohu prozradit. A samozřejmě naše velké díky patří našemu dlouhodobému a loajálnímu sponzorovi, společnosti Benq.

Kdy jsme tým založili? Bylo to v prosinci 2011. Klan RED:Aces se rozhodl vytvořit tým pro formát 7.42 a bylo na výběr z velkého počtu hráčů klanu. Od té doby náš tým existuje. Během půl roku se tým dostal mezi nejlepší 2 nebo 3 skoro ve všech turnajích eSportu hry World of Tanks. Poté tým podepsal smlouvu s nejstarší eSportovní multigamingovou skupinou v Rusku, Virtus.pro. V té době byl náš tým prvním týmem ve hře World of Tanks a přesunul se na další úroveň tím, že se stal profesionálním týmem silné multigamingové skupiny.

 

Jak a proč jste si vybrali takový název týmu?

Jak je asi zřejmé, jméno jsme převzali od multigamingové skupiny. Náš název byl vlastně nejprve Virtus.pro:Aces, ale nakonec jsme se rozhodli pro stejné jméno, jako mají ostatní týmy v naší organizaci. A jak vzniknul název Virtus.pro? Překlad latinského virtus je odvaha nebo ctnost. To byl původně název zmíněné organizace. Protože to byl první projekt v historii ruského profesionálního eSportu, tak jeho tvůrce přidal příponu .pro, která to měla zdůrazňovat. Byl tu ale také plán do budoucna, že název bude obsahovat jméno hlavního sponzora, které nahradí původní příponu .pro. Nicméně postupem času se přípona .pro stala nedílnou součástí názvu naší organizace.

 

Na které dosažené milníky nebo velké úspěchy je váš tým nejvíc hrdý?

První místo ve druhé sezóně Pro Ligy World of Tanks, druhé místo v její první sezóně, druhé místo na Ural Steel 2013, druhé místo na WCG Russia 2012, druhé místo na Techlabs Cup UA, druhé místo na SLTV StarSeries #3 a mnoho dalších.

 

Řekni nám pár slov o svých týmových spoluhráčích. Proč hrajou hru World of Tanks?

Máme velmi šikovné a motivované hráče, kteří hrají tanky proto, že je baví hra World of Tanks. Prostě tak. Jsem si jistý, že člověk dělá svou práci výborně pouze tehdy, když ji miluje. To samé platí zde. Hráč bude hrát dobře pouze tehdy, když ho daná hra baví. V našem týmu máme pouze hráče, které to baví.

 

Jak moc během týdne trénujete nebo hrajete? Které režimy hrajete?

Trénujeme asi 20 hodin týdně a vůbec nepoužíváme módy, kromě módu pro kameru. To abychom byli připravení na off-line soutěže, kde jsou módy zakázané.

 

Jaké jsou tvé nejoblíbenější taktiky, tanky a mapy?

Mojí oblíbenou taktikou je rychlý útok (rush) doprostřed mapy. Je tam malá šance na úspěch, ale když to zafunguje, tak to je paráda! 

Nejradši mám těžké tanky. Proto mám tak rád městské mapy, kde mě během soubojů s nepřátelskými těžkými tanky nemůžou vyrušovat ti, kterým říkám „hráči s jedním tlačítkem“ (asi víte, koho tím myslím... a jestli ne, tak napovím, jsou to hráči s hnědými vozidly na seznamu, ti co mají čtvercovou ikonu).

 

Co děláš ve volném čase, když zrovna nehraješ World of Tanks?

Zaprvé jsem profesionální potápěč, od toho mám také svou přezdívku ve hře. Hraju také poloprofesionálně billiard (pool), posledních 25 let jsem také hrál šachy v mnoha ligách a hraju také spoustu různých počítačových her.

 

Jak vidíš vaše šance? Myslíš, že můžete vyhrát finále?

Všechny týmy, které se dostaly do finále, ukázaly, že dokáží překvapit nepřítele. Navíc všechny týmy učinily velký pokrok ve schopnostech a týmové hře, takže finále určitě nebude jednoduché. Naše šance odhaduju na 50 %, protože máme jen dvě možnosti – buď vyhrajeme, nebo prohrajeme.

 

Je ještě něco, co bys rád dodal?

Rád bych poděkoval naší organizaci, která nám hodně pomáhá s papírováním a technickými problémy a vždy nám poskytuje týdenní výcvik před finále. A ještě jednou bych rád poděkoval sponzorům: Benq, APC a melbet.com. Je velmi pěkné zahrát si během výcviku na 24palcových monitorech, které náš nejstarší sponzor dodal do naší moskevské základny.

 

Nenechejte si ujít šanci sledovat Virtus.PRO během akce dne 25. ledna!

Zavřít