Upozornění!
Položka novinek, kterou si prohlížíte, je ve starém formátu webové stránky. V některých verzích prohlížečů se mohou vyskytnout problémy s jejím zobrazením.

Zavřít

Rozhovor s týmem Lemming Train

Evropské Wargaming.net League se střídavě účastní mnoho polských eSportovních týmů, ale jen pár z nich jsou stálice. Lemming Train, předtím známý jako Mousesports, je jedním z týmů, které určitě uvidíte v této, ale i budoucích sezónách WGL EU. Tým je v lize od první sezóny, kdy se jim podařilo získat 3. místo, a stále se udržel i na konci třetí sezóny.

Jeho cesta třetí sezónou byla plná úspěchů a nakonec skončil s vynikajícím poměrem vítězství a porážek 12:4. Dokonce se mu na začátku sezóny podařilo vyhrát 3:2 proti Virtus.PRO a od konce října, kdy porazil tým Playing Ducks 5:0, neztratil jediný ligový zápas!

Tým sestává z deseti lidí, včetně Mateusze Nowaka jako týmového kapitána. Takovou zajímavostí je, že tým má nejvyšší počet Piotrů ze všech profesionálních eSportovních týmů hry World of Tanks. Je nám jasné, že to musí v týmu určitě sem tam způsobit nějaký ten zmatek.

 


  • Kosma Baniewicz (týmový manažer)
  • Maciek Manka
  • Wjciech Czaban
  • Oleksii Zakharchuk
  • Grzegorz Stanczyk
  • Sebastian Pokrywka
  • Piotr Surma
  • Piotr Brochlecki
  • Piotr Peschke

 

Zde vám přinášíme rozhovor s týmovým manažerem, Kosmou Baniewiczem:

Proč jste se rozhodli zařadit mezi profesionální týmy?

Rozhodli jsme se připojit k profesionálním týmům, protože jsme hráli na nejvyšší evropské úrovni. Byli jsme, a stále jsme, schopní vyhrát proti těm nejlepším týmům z Evropy a Ruska. Byla to taky možnost rozvíjet a zlepšovat se jako jednotka.

 

Na které dosažené milníky nebo velké úspěchy je váš tým nejvíc hrdý?

Milníky pro náš tým byly obě kvalifikace na WCG. První nám ukázala, jak velký potenciál náš tým má. Ta druhá, která byla úspěšná, dokázala, že jsme lepší než před rokem. Největším úspěchem z celého roku 2013 bylo to, že jsme byli schopní se kvalifikovat a dosahovat dobrých výsledků na všech offline událostech na třech různých světadílech. Největším úspěchem v první polovině roku bylo vítězství na turnaji CeBIT, což byl začátek Wargaming League. V druhé polovině loňského roku bylo naším nejlepším výkonem to, že jsme se kvalifikovali do Nvidia 100k Open Tournament, kde jsme obsadili druhé místo.

 

Řekněte nám pár slov o svých týmových spoluhráčích. Proč hrají World of Tanks?

Náš tým se celý rok neustále vyvíjel. Sestava, kterou fanoušci uvidí ve městě Tychy, je naše aktuálně nejlepší. Všichni hrajeme World of Tanks, protože rádi soutěžíme a vyhráváme. Je to také skvělá věc pro volný čas, při které si můžeme vydělat nějaké peníze navíc.

 

Jak moc během týdne trénujete nebo hrajete? Které režimy hrajete?

Snažíme se hrát tréninkové hry alespoň dvakrát týdně, ale dát dohromady všechny naše lidi není vždy jednoduché. Hrajeme co nejvíc na tancích 8. úrovně a v režimu 7 proti 7, ale můžete nás často potkat i v náhodných bitvách, v četách nebo samostatně.

 

Jaké jsou vaše nejoblíbenější taktiky, tanky a mapy?

Většina z lidí v týmu si velmi oblíbila novou řadu německých stíhačů tanků. Zejména Rhm.-Borsig Waffenträger a Waffenträger auf E 100 jsou v rukou dobrého hráče neskutečně silné stroje. Každý v týmu má svou oblíbenou mapu, ale všichni se shodneme na tom, že v náhodných bitvách nemáme rádi Redshire. Když vidíme v bitvě 7 proti 7 mapu Lakeville, tak je to vždycky trochu zklamání, ale zvykli jsme si na to.

 

Co děláte ve volném čase, když zrovna nehrajete World of Tanks?

Většina z nás stále studuje na univerzitě, někteří z nás už pracují v oborech ne úplně spjatých s IT, takže tyhle činnosti nám zabírají nejvíce času. Rádi také odpočíváme a trávíme volný čas s přáteli.

 

Jak odhadujete své šance? Myslíte, že můžete vyhrát finále?

Bude tam šest nejlepších týmů z Evropy. Jsme schopní vyhrát proti každému z nich, ale také každý z nich je schopný vyhrát proti nám. Všechno bude záležet na tom, jak se všech šest týmů připraví a jakou budou mít na každý zápas formu. Myslím, že finále můžeme vyhrát, ale musíme hrát na 110 %.

 

Chceš ještě něco dodat?

Chci jen říct, že doufáme, že tam uvidíme spoustu našich přátel, a že se kvůli nim pokusíme třetí sezónu vyhrát.
Rád bych také poděkoval všem přátelům, kteří nás podporují.

 

To je o Lemming Train vše, další rozhovory přineseme příští týden.

Zavřít