Turnaj Grand Finals 2017: Týmy

Finále sezóny jsou u konce a Wargaming.net League je nyní na cestě k turnaji Grand Finals. Tři týmy z Evropy, čtyři týmy z SNS, tři z Asie a dva ze Severní Ameriky budou soutěžit o titul v Moskvě, ve dnech 27. a 28. května. S velkou radostí vám dnes oznamujeme týmy, které budou hrát turnaj Grand Finals 2017.

Evropa

• DiNG
  • Kazna Kru
  • Oops - The Tough Giraffes
DiNG

Pro tento tým to bude první turnaj Grand Finals, kterého se účastní, ale nenechte se novým názvem zmást. Tři jeho základní členové totiž pochází z bývalých týmů šampionů Wombats on Tanks a Tornado Rox, které mají zkušenosti dokonce již z prvního konání turnaje Grand Finals. Týmu DiNG se podařilo nejen vyhrát 1. a 2. sezónu WGLEU, ale také turnaj Challengers Rumble v New Yorku. Prohra proti Tornado Energy na Champions Rumble je dost vyškolila a nyní se určitě budou snažit o lepší výsledek, k čemuž jim má dopomoci silnější a zkušenější sestava.

Kazna Kru

Kazna Kru se zúčastní svého již třetího Grand Finals, takže hraní na takové velké LAN akci pro ně nebude problém. Obsadili druhé místo v 1. a 2. sezóně WGLEU, ale také na turnaji Challengers Rumble v New Yorku. Se svými zkušenostmi z pódia a výkonem, který ukázali minulý rok, budou určitě chtít potrápit favority z regionu SNS.

Oops - The Tough Giraffes

Ooops je možné považovat za černého koně z regionu EU. Mají zkušenosti z finále 1. a 2. sezóny WGLEU, kde obsadili 3. a 4. místo. Zcela určitě mají skill na to, aby na turnaji Grand Finals dobře zahráli, i když jejich problém může být nedostatek zkušeností z mezinárodní úrovně, protože nikdy nehráli proti týmům z jiných regionů. Na druhou stranu budou sami relativně neznámí a mohou tak své protivníky překvapit.

Asie-Pacifik

• Team Efficiency
  • EL Gaming
  • YaTo Gaming
Team Efficiency

Team Efficiency jsou v regionu APAC již spoustu let a jediným zbývajícím původním členem v aktuální sestavě je Maaw. Po několika špatných sezónách se TE loni podařilo dostat do finále 1. sezóny v APAC, což překvapilo i je samotné. Tuto sezónu, po najetí na přísnější tréninkový plán, dokázal tento především australský tým získat skalp předtím neporažených EL Gaming. Svou dokonalou formu si udrželi až do finále sezóny, kde si zajistili své místo na Grand Finals 2017 výhrou proti Caren Tiger.

EL Gaming

Název tohoto týmu je synonymem pro WGL APAC League. Celé roky byla jeho sestava k vidění na finále sezón, turnajích Grand Finals a prakticky každém soutěžním turnaji hry World of Tanks mezi tím. V porovnání s jejich suverénní minulou sezónou přeci jen lehce zakopli v aktuální sezóně, kde dvakrát prohráli proti Team Efficiency. Jejich přítomnost na Grand Finals 2017 byla zajištěna ještě před 2. sezónou, ale díky solidní výhře nad týmem Horsemen a rozhodujícímu vítězství proti Team Efficiency ve finále 2. sezóny si znovu zajistili kvalifikaci jako jedničky z regionu Asie.

YaTo Gaming

YaTo Gaming, založený v roce 2014, je nejlepším čínským týmem ve World of Tanks. Jejich účast ve finále Grand Finals 2015 bohužel skončila v boji proti Hellraisers, kteří se nakonec stali šampiony. V roce 2016 se znovu kvalifikovali a tentokrát je porazil tým EL Gaming. V Číně vyhrávají YaTo Gaming titul za titulem a jsou považováni za krále World of Tanks. Uvidíme, jak se jim bude dařit napotřetí.

Region SNS

• NSS
  • Natus Vincere G2A
  • TORNADO ENERGY
  • Brain Storm
NSS

Not So Serious vždy dokáží překvapit své protivníky nestandardním přístupem ke hře a vysokou úrovní týmové souhry. Daří se jim překonávat všechny překážky na cestě a neustále dosahovat požadovaných cílů. Běžnou sezónu zakončili druhým místem s minimálním odstupem od prvního. Během finále sezóny skončili na třetím místě poté, co prohráli v semifinále proti Tornado Energy. Nicméně turnaj Grand Finals je pro ně novou příležitostí dosáhnout skvělého výkonu.

Natus Vincere G2A

Na'Vi, "Born to win", jsou dvojnásobní světoví šampioni a nejúspěšnější tým v historii hry World of Tanks. Poslední sezónu zakončili na prvním místě a mnozí očekávali, že také vyhrají finále. Překvapivě ale utrpěli porážku v rozhodující bitvě o titul. Podruhé v řadě se týmu Na'Vi nepodařilo zdvihnout pohár vítězů a nyní všichni napjatě čekají na jejich reakci na blížícím se Grand Finals.

TORNADO ENERGY

TORNADO ENERGY, předtím známí jako Hellraisers, jsou světovými šampiony z roku 2015 a jeden z nejzkušenějších týmů v lize. Vyhráli sice Champions Rumble, ale během druhé sezóny měli lehce nevyrovnané výkony. Nicméně během finále sezóny se zdáli silnější než kdy předtím a nakonec zcela zničili NSS a Na‘Vi a získali titul. Nyní tento tým znovu povstává a hlavní otázkou je, zda mají na to, aby znovu získali titul na turnaji Grand Finals 2017.

Brain Storm

Brain Storm mnohé lidi překvapili, když se jim podařilo probojovat do finále 1. sezóny. Přestože jejich výkon v Kazani nebyl úspěšný, fanoušci si tento mladý a originální tým pamatovali. Přestože jejich výsledky v 2. sezóně jim nedaly možnost účastnit se jejího finále, stále získali dost bodů na to, aby se mohli dostat na turnaj Grand Finals. Již brzo zjistíme, jak si Brain Storm poradí s eSportovní událostí této velikosti.

Severní Amerika

• Elevate
  • eClipse
Elevate

Elevate je jeden z nejlepších týmů v historii WGLNA, a to poté, co se mu podařilo získat druhé vítězství v sezóně v řadě během regionálního finále 2. sezóny. V Severní Americe jsou nezastavitelní a dokonce byli v sezóně neporaženi. Takže do Grand Finals mají hodně našlápnuto. S jednou z nejparádnějších sestav tohoto světadílu jsou Elevate odhodláni změnit pohled zbytku světa na týmy z regionu Severní Ameriky.

eClipse

eClipse jsou bývalí šampioni WGLNA, když obsadili první místo ve finále 2016 v Las Vegas, tehdy pod vedením T1_Diabetic. Od tohoto svého mistrovského kousku jsou ale zcela zastíněni týmem Elevate. Nejzásadnější je, že čtyři ze sedmi původních hráčů eClipse přešli jinam a tým se tak přepnul do jakéhosi udržovacího režimu. A teprve ve finále 2. sezóny se eClipse znovu objevili ve formě. Ze Severní Ameriky přicházejí jako druzí nasazení a budou jistě černým koněm Grand Finals.

Partneři akce

Facebook je sociální síť s více než 1,23 miliardami akivních uživatelů. Založen v roce 2004, misí Facebooku je dát lidem možnost šířit obsah a učinit svět kolem více otevřený a propojený.

Rostelecom je ruská národní telekomunikační společnost a jeden z největších poskytovatelů v této sféře v Evropě. Po rozšíření do milionů domácností v Rusku se společnost rozrostla do všech segmentů trhu telekomunikačních služeb. V rámci spolupráce s firmou Wargaming v loňském roce spustila společnost Rostelecom v širokopásmovém tarif Igrovoy ("Gamer's") - širokopásmovou službu zaměřenou na fanoušky World of Tanks.

Chcete-li držet krok s nejčerstvějšími výsledky, novinkami a aktualizacemi, jednoduše stiskněte tlačítko sledovat ve službě Twitch, tlačítko To se mi líbí na Facebooku a sledujte nás na Twitteru. Liga má také vlastní webovou stránku! Připravte se na další skvělé zápasy a nervy drásající finiše!