Upozornění!
Položka novinek, kterou si prohlížíte, je ve starém formátu webové stránky. V některých verzích prohlížečů se mohou vyskytnout problémy s jejím zobrazením.

Zavřít

Grand Finals 2016: evropští reprezentanti

Ve druhé sezóně WGLEU skončili na prvním a druhém místě, a tak budou Wombats on Tanks a Tornado Rox na turnaji Grand Finals ve Varšavě 8. a 9. dubna jako evropští reprezentanti znovu na scéně. Jejich poslední střetnutí skončilo 7:2 pro tým Wombats. Oba týmy jsou však giganty evropské ligy, kde každou sezónu sbírají jeden titul za druhým a konkurenci nechávají v troskách. Jak ale obstojí na světové scéně? Těžko říct. Tým Tornado Rox skončil v říjnu první na turnaji Continental Rumble, když předstihl Na'Vi i Not so Serious. To ale bylo před změnou formátu. S X. úrovní jsou na bojišti rozdány čerstvé karty a rovnováha sil není zcela jasná...

 

Rozhovor s Wombats on Tanks

Jaký máte z nadcházejícího turnaje Grand Finals pocit? Jste ve stresu, máte strach, cítíte hlavně motivaci? Jednoduše řečeno, zničíte všechny soupeře nebo ne?

Myslíme si, že máme šanci vyhrát, ale lehké to nebude. Je tu pár věcí, které ještě zvyšují tlak: za prvé, změna regionálních pravidel v Evropě pro příští sezónu (ED: Evropa přidává omezení na počet zahraničních hráčů v týmech, což může tým Wombats ovlivnit) – víme, že po akci projde náš tým důležitými změnami. A kromě toho máme trochu potíže s přípravou. Některé další kvalifikované týmy se rozhodli trénovat jen mezi sebou, takže nemáme přesně ty tréninkové partnery, které jsme si představovali. Což se ale samozřejmě budeme snažit překonat a být co nejlepší. Naším hlavním nepřítelem jsme my sami. Při zápase na nějakých problémech nezáleží. Nikoho se nebojíme, nejsme ve stresu. Chceme jen dokázat, že můžeme vyhrát.

Vloni byl druhý tým EL gaming. Myslíte si, že úroveň asijských týmů se zvedla natolik, aby obstály i v mezinárodní konkurenci?

Oni vloni těžili z nového formátu soutěže: vyřazovacího systému. Ten umožňuje víc překvapení, která se vzpírají všem předpokladům. S trochou štěstí skončili do druhého místa. Obecně platí, že jejich úroveň se hodně zlepšila, ale na nejlepší CIS týmy to ještě stačit nebude. Jsou zkrátka na jiné úrovni přípravy.

Den D není ani za měsíc. Jste připraveni? Jak trénujete?

Trénujeme 6 dní v týdnu proti různým soupeřům a brzy budeme trénovat dvakrát denně, vždy po třech až třech a půl hodinách. Zároveň provádíme na všech mapách konkrétní testy, společně se vydáváme do výcvikových místností, prozkoumáváme prostor a simulujeme situace, které by mohly v bitvě skutečně nastat. Úplně připraveni ještě nejsme, do turnaje stále nějaký čas zbývá, ale opravdovou odpověď získáme až 8.–9. dubna ve Varšavě.

Jak to vypadá s budoucností týmu Wombats on Tanks? [fanoušci Harryho Pottera – pozor, spoiler!]

Je dost nejistá – asi jako když Severus Snape zabil v Harrym Potterovi Brumbála nebo v nejtemnější hodince Froda a Sama v Pánovi prstenů. Uvidíme, co po Grand Finals přijde, Budeme dál psát historii nebo éra týmu Wombats skončí? Uvidíme!

Zatím nám věřte a fanděte, všem fanouškům děkujeme. Podporu nám na sociálních médiích můžete vyjádřit pomocí #VivaWombats! Twitch, Twitter, Facebook, Youtube, VKontakte! Přejeme 8.–9. dubna ve Varšavě příjemnou zábavu!

Interview s Tornado Rox

Která strategie, kterou jste v letošní sezóně použili, byla nejbláznivější? A fungovala?

Letos jsme přišli s celou řadou taktických systémů, včetně pár opravdu bláznivých. Jeden jsme předvedli uprostřed sezóny proti Kazna Kru na mapě Doly. Fungovalo to dobře. Podle úvodního nastavení si patrně mysleli, že to vezmeme středem, ale místo toho jsme se vydali na druhou základnu na ostrově. Tam za námi musely nepřátelské tanky rychle vyrazit z nepříliš výhodné pozice, protože jsme vše obsadili opravdu rychle.

Máte konkrétní strategie připravené i pro turnaj Grand Finals?

Jako většina týmů máme možnost hodně strategií vyzkoušet a natrénovat nějakou neobvyklou taktiku, která by soupeře zaskočila. Občas nás něco takového napadne a pak to důkladně nacvičujeme. Když to funguje při tréninku, můžeme to použít v zápasech. Když to nefunguje, nemá to smysl a zapomeneme na to.

Jaká je vaše nejoblíbenější mapa?

Himmelsdorf. Tam vždycky vyhráváme a i při tréninku se tam cítíme nejlépe. Řada týmů tam proti nám odmítá hrát – je to naše nejsilnější mapa.

Kterou mapu naopak nemáte rádi?

Když se podíváte na statistiky našeho týmu za uplynulou sezónu, uvidíte, že nemáme rádi Útes. Často jí před zápasy zakazujeme a skoro na ní netrénujeme. Rozhodli jsme se tak už na začátku sezóny, protože ta mapa je příliš náhodná a vítěz většinou závisí na úvodní pozici.

 

Již brzy představíme kvalifikované týmy z dalších oblastí!

 

Prezentace týmů z ostatních oblastí budou k dispozici pouze v angličtině.

 

Pro zobrazení aktuálních dat s posledními novinkami a aktualizacemi turnaje Grand Finals 2016 jednoduše stiskněte tlačítko sledovat ve službě Twitch, tlačítko To se mi líbí na Facebooku a sledujte nás na Twitteru.

 

 

„Fandi srdcem, hraj s vášní, staň se mistrem!“

Zavřít